Menu

W kolejnym roku chcę podarować sobie siebie
Idą Święta, a wraz z nimi świąteczny klimat, wigilijny stół i uśmiechy bliskich. Dzieci będą cieszyć się z prezentów, dorośli będą doceniać wspólnie spędzone chwile. Będzie wspaniale, rodzinnie, przyjemnie. A potem przyjdzie Nowy Rok i 365 dni na realizowanie postanowień...


Pierwszy post na blogu to jak pierwszy rok w życiu. Tak się składa, że za kilka dni Nowy Rok. Te ostatnie dni starego roku przeważnie wykorzystujemy na przemyślenia, analizowanie co zrobiliśmy, co się udało, co się zmieniło. Przekładamy kartki kalendarza by znaleźć pisane rok wcześniej postanowienie. Niektóre listy czasem się nie kończą. Na liście mamy dużo więcej punktów niż jesteśmy w stanie zrealizować. I ja kilka dni temu zasiadłam do zrobienie swojej listy. Oczywiście najpierw standardowe: schudnę, poprawie relację z bliskimi, znajdę w końcu jakieś ambitne pasje itd itd. Mogłabym pisać i pisać, w myśl, że im więcej zapiszę tym więcej uda się zrealizować. Jednak czy o to chodzi?

W przypływie jakiś nadprzyrodzonych mocy skreśliłam punkty, pogniotłam kartkę i wyrzuciłam do śmieci. Bo po co się ograniczać, kontrolować i dążyć do czegoś tylko po to żeby odhaczyć jakiś tam punkt na kartce. Mam inny plan na ten rok.

W życiu trzeba być po pierwsze, dobrym człowiekiem. Po drugie, nie marnować czasu na bzdety, i po trzecie iść do przodu, a nie cofać się. I tego będę się trzymać w tym nadchodzącym roku. Chcę żeby to był dobry, pozytywny rok. Chcę skupić się też na sobie. Znaleźć swoją drogę, cieszyć się z każdej małej przyjemności i przestać narzekać na to co męczy i przytłacza. Chcę wrócić do tej siebie, którą byłam kilka lat temu. A byłam mega pozytywną osobą. Widziałam same plusy, łatwo znajdowałam rozwiązania problemów i uśmiechałam się cały czas. Tego chcę. Właśnie tego!

W tym nadchodzącym roku chcę podarować sobie - siebie. Dać sobie więcej czasu, przyjemności, luzu. Korzystać z wolnych chwil nawet kosztem zmęczenia, tak żebym za rok o tej porze uśmiechnęła się do siebie w lustrze i powiedziała "Tak! To był dobry rok, to był MÓJ rok!"


2 komentarze :

  1. Bardzo mądry plan. Będąc dobrym człowiekiem i dając siebie innym nie zapominajmy w tym wszystkim o sobie. Powodzenia w Nowym Roku.

    OdpowiedzUsuń


Zostawiając komentarz,
nie zapomnij napisać adres swojego bloga,
na pewno Cię odwiedzę ;)

gimpelife © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka