Menu

Książki marca

Książki - mój pomysł na odpoczynek, lek na zapomnienie i potrzeba oderwania się od realnego życia


Jesteśmy właśnie w trakcie remontu mieszkania. Zaczęliśmy od sypialni, potem będzie jeden z pokoi dziecięcych, a na końcu salon. I tego ostatniego nie mogę się doczekać bo ze wstępnych ustaleń z mężem (a ja już dopilnuję, żeby nie były tylko wstępne) w salonie stanie biblioteczka! Stanie albo zawiśnie bo jeszcze nie wiem w jakiej formie ale najważniejsze czyli książki - będą! Jestem tym faktem mega podekscytowana bo uwielbiam nie tylko czytać książki ale i otaczać się nimi. Układanie ich, przecieranie z kurzu czy po prostu patrzenie na nie sprawia, że się relaksuję. Dobrze się czuję kiedy są. Może śmiesznie to brzmi ale jednak.

Aktualnie mam w salonie pięć malutkich półek, na której mieści się łącznie może 30 książek. To znaczy, że co najmniej pięć razy tyle jest schowana w kartonie na strychu. Czekają na obiecane czasy kiedy będą mogły ujrzeć światło dzienne i cieszyć moje oczy. Do nich ciągle dołączają nowe, kolejne. W ostatnim czasie kupiłam kilka książek i dziś chciałabym Wam je pokazać. Może znacie? Czytaliście? Podzielicie się opinią? Bo ja jestem dopiero na początku pierwszej z nich.


John Green - PAPIEROWE MIASTO

"Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi pokonać setki kilometrów po USA. Po drodze przekonuje się na własnej skórze, że ludzie są w rzeczywistości zupełnie inni, niż sądzimy. Czy dowie się, kogo szuka i kim naprawdę jest Margo?" - wwwAlina Krzywiec - DŁUGA ZIMA W N.

"Maria B. ma 32 lata, niepospolitą urodę, oddanego męża Miśka, którego wytrwale wpędza w poczucie winy i trzyletnią córeczkę Julkę. Ma też pięć innych wcieleń na portalach randkowych, które czasem prowadzą do szybkiego i brutalnego seksu w realnym świecie. Narcystyczna Maria B. w swoim życiu kieruje się nieracjonalnymi impulsami, którym nie potrafi się oprzeć. Wyniosłość współczesnej pani Bovary jest maską, pod którą kryje się kobieta szukająca miłości i tożsamości, niestabilna, pozbawiona poczucia własnej wartości, którą próbuje potwierdzić w ramionach obcych mężczyzn.
Mariusz K. jest listonoszem w miasteczku N. na Mazurach, który co tydzień losowo wybiera i otwiera pięć kopert. Nie dostarcza też niektórych paczek, sprzedając pokątnie ich zawartość. Kiedy Maria wraz z mężem przeprowadza się do N., listonosz już wie, że na taką kobietę czekał całe życie. Piękną i bogatą. Wie też, że chce zobaczyć strach w jej pięknych oczach. Poznając jej pewną tajemnicę, małymi kroczkami zmierza do celu…" - www


Tim Weaver - ZNIKNĘLI NA ZAWSZE

"Po ostatniej sprawie, w której omal nie zginął, David Raker – prywatny detektyw, spec od szukania zaginionych – przenosi się na angielską wieś i myśli o zmianie zawodu. Kiedy jednak o pomoc zwraca się do niego Emily, była sympatia sprzed lat, Raker nie może jej odmówić.
Sprawa jest wielce nietypowa – cała czteroosobowa rodzina zniknęła nagle, w trakcie szykowania kolacji blisko rok temu, i wszelki ślad po niej zaginął. Raker szybko ustala, że ma to związek z tajemniczą fotografią i że wszyscy, którzy ją widzieli, giną w podejrzanych okolicznościach." - www8 komentarzy :

 1. Nie znam żadnego z tych tytułów, ale w mojej biblioteczce znalazł się "Kosiarz" Pratchetta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też niedługo zajmę się organizacją mojej biblioteczki. Już nie mogę się doczekać :) Książek niestety nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znałam żadnej z nich, ale "Zniknęli na zawsze" mocno mnie zaintrygowała! Lubię takie tematy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak tylko zajmę się moim piętrzącym się stosikiem na pewno wyciągnę rękę po którąś z Twoich propozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam czytać :) Z wymienionych znam tylko "Papierowe miasta".Z książek Green polecam też koniecznie przeczytać "Gwiazd naszych wina". Pozostałe dwie dopisuję do listy chciejstw do przeczytania, która jest długaśna i końca nie widać, ale zapowiadają się świetnie. Już nie mogę się doczekać, aż je upoluję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas rządzą ostatnio książki polskich autorów Krzysztofa Bochusa i Macieja Siembiedy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam żadnej pozycji :) Życzę zatem przyjemnego czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam żadnej z tych pozycji, wstyd sie przyznać bo praktycznie wcale nie czytam, ksiazek też nie mam gdzie przechowywać, w piwnicy znajduja sie jeszcze takie z czasów szkolnych

  OdpowiedzUsuń


Zostawiając komentarz,
nie zapomnij napisać adres swojego bloga,
na pewno Cię odwiedzę ;)

gimpelife © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka