Menu

Książki czerwca

Po urodzeniu pierwszego dziecka przestałam czytać, sama nie wiem czy to ze względu na brak czasu chyba nie. Po prostu przestałam mieć na to ochotę, książka wymaga jednak skupienia i ciszy. Przestałam czytać na cztery lata. Całe szczęście poczułam znów potrzebę czytania i od kilku lat znowu czytam, regularnie i dużo. I o dziwo nie potrzebuję już ciszy, bo mogę czytać wszędzie.

Mamy początek lipca więc najwyższy czas na przedstawienie książek przeczytanych w czerwcu.

KUBA - dogrywka

Pierwsza książkę Małgorzaty Domagalik o Kubie Błaszczykowskim przeczytałam już w zeszłym roku. W tym roku w marcu wyszła dogrywka tej książki czyli takie uzupełnienie. Treść jest taka sama jednak dodany jest jeden rozdział. Rozdział pisany w takim samym tonie uzupełniony o najnowsze informacje o piłkarzu

Kogut domowy 

Lekka i życiowa historia o mężczyźnie, który stracił pracę i zajął się domem i dziećmi w czasie kiedy jego żona wróciła do pracy na pełen etat. Zamiana ról to coraz częstsza sytuacja spotykana również w Polskich domach. Polecam książkę Nataszy Sochy.

Trzepot skrzydeł

Książka pochłonięte w niecałe trzy godziny. Historia kobiety ślepo wierzącej że jej mąż się zmieni i będą żyli długo i szczęśliwie. Książka o poważnym problemie jakim jest przemoc jednak pisana w dosyć łatwy do przeczytania sposób. Polecam komuś kto chce przeczytać coś w tym temacie jednak nie koniecznie wchodząc w szczegóły problemu.

W lipcu czeka mnie nowość od Jojo Moyes, którą już wielu miłośników książek tego typu zapewne przeczytało. Miałam lekki poślizg w zamawianiu nowych książek stąd to opóźnienie ale jeszcze chwila i zaczynam wracać do historii Lou.

8 komentarzy :

 1. Nie znam żasdnej z yuch książek, chyba pora nadrobic!

  OdpowiedzUsuń
 2. Odkąd skończyłam studia przestałam czytać i to był mój błąd, ciężko mi się zabrać teraz a szkoda, byłby to na pewno lepszy relaks niż kieliszek wina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kieliszek wina też nie taki zły, najlepiej to połączyć:)

   Usuń
 3. Dziękuję za inspiracje. Pewnie po coś sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kogut domowy... no nieźle! Nie słyszałam o tym tytule i chyba też mam nie złe zaległości książkowe. To znaczy mam książki, które chcę przeczytać, ale po prostu doba jest za krótka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o każdej z tych książek, aczkolwiek nie wiem czy którąś z nich przeczytam. Najbardziej kusi mnie biografia Jakuba Błaszczykowskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam Kubę. Ja czytałam z wielkim zaangażowaniem bo to mój ulubiony piłkarz. Książka to jeden wielki wywiad z Kubą, jego bratem, wujkiem i żoną.

   Usuń
 6. Ja ostatnio jak mam chwilę w domu to albo seriale, albo sen... ale może teraz na urlopie trochę nadrobię!

  OdpowiedzUsuń


Zostawiając komentarz,
nie zapomnij napisać adres swojego bloga,
na pewno Cię odwiedzę ;)

gimpelife © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka